News to your email

29. 01. 2021      10:00

Mámo, táto, jde se ven! #1

Taky už vás nebaví být stále zavření doma? A když už se vydáte ven, chodíte s dětmi stále na ta stejná známá místa? Přidejte se k našemu putování po dětských hřištích v Ústí nad Labem!

Od kdy sahá jejich výstavbová historie, jak se vyvíjí design prvků a jak vypadají taková hřiště ve světě? Jakou podobu mají místa, kde tráví děti velkou část volného času venku? Co mají děti v tomto prostředí nejraději?

Dopolední procházky jsou určené pro nejmenší děti (0-5 let) a jejich rodiče.
Každý měsíc se vydáme na jedno z blízkých dětských hřišť v okolí Hraničáře, kde bude pro děti připravený časově nenáročný program uzpůsobený jejich dovednostem a věku. Ale nezapomínáme ani na rodiče! I oni se dozví něco nového. Třeba o aktuální výstavě v Galerii Hraničář Komu patří město, která se ptá, co pro nás právo na město znamená a jak my dospělí přistupujeme k veřejnému prostoru.

Do nového roku vstupujeme s výzvou, jak se znovu vrátit ven, do fyzického prostoru.

DŮLEŽITÉ INFORMACE: Žádáme všechny případně účastníky, aby měli při společně procházce nasazené roušky a dodržovali dostatečné rozestupy.

◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡
Komu patří město / Who owns city
11. 11. 2020 – 20. 2. 2021

Za finanční podpory: Ministerstvo kultury České republiky, Statutární město Ústí nad Labem, Státní fond kultury, Goethe institut; Mediální partneři: ArtMap, artalk.cz, Enter UL, Ústecký deník, Český rozhlas

 

Délka procházky: 60 minut
S sebou: teplé oblečení, které se může ušpinit
Trasa je volena vždy s ohledem na kočárky

Sraz před Hraničářem.