News to your email

30. 01. 2021   So  
13:00 – 16:00

Pěšky Ústím #1: Kolem Konvalinkového vrchu

Ze všeho nejraději chodíme, jsme v pohybu, ve městě a okolí. A ještě raději objevujeme místa, na která by naše kroky za jiných okolností ani nevedly!
PĚŠKY KOLEM KONVALINKOVÉHO VRCHU

Konvalinkový vrch v Ústí jakoby existuje i jakoby neexistuje. Proto je ideální na procházku! Trochu do kopce a trochu z kopce, jak jsme v Ústí zvyklí, projdeme zarostlými křovinami, válečnými vyhlídkami, kolem nádherných vil i něčím, co by mohlo být vesnicí v centru města nebo podhradím neexistujícího hradu. Výhledy a divnosti jsou samozřejmostí!
Trasu vybral a procházku povede architekt Tomáš Petermann.

Do nového roku vstupujeme s výzvou, jak se znovu vrátit ven, do fyzického prostoru.

Pěšky Ústím je nový doprovodný program k projektu Komu patří město i název chystané hraničářské mapy objevných a bez pochyb zvláštních procházkových tras po Ústí nad Labem a jeho blízkém okolí. Každá odráží osobnost a zájem jejího autora, vybrat si tak můžete podle počasí, vaší aktuální nálady či míry podivnosti míst, která navštívíte.

DŮLEŽITÉ INFORMACE: Žádáme všechny případně účastníky, aby měli při společně procházce nasazené roušky a dodržovali dostatečné rozestupy.

◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡
Komu patří město / Who owns city
11. 11. 2020 – 20. 2. 2021

Za finanční podpory: Ministerstvo kultury České republiky, Statutární město Ústí nad Labem, Státní fond kultury, Goethe institut; Mediální partneři: ArtMap, artalk.cz, Enter UL, Ústecký deník, Český rozhlas

DÉLKA PROCHÁZKY — cca 5,5 km
S SEBOU — boty, kterým nevadí špína; mobil na fotky #peskyustim
SRAZ — 13:00 u fontány v Městských sadech